• Dla uczniów i rodziców

• Święta już tuż, tuż 🐣

Dziś ostatni dzień w szkole przed przerwą świąteczną dlatego przygotowaliśmy coś wyjątkowego dla naszych uczniów.

Rozpoczęliśmy dzień od energetycznego i zdrowego śniadania matematyczno-wielkanocnego. W ramach realizacji projektu "(Nie)zwykła Matematyka", przeprowadziliśmy niezwykłą lekcję matematyki, która połączyła naukę z praktyką oraz zdrowym stylem życia. Naszym głównym celem było zainteresowanie uczniów matematyką poprzez praktyczne zastosowanie w codziennym życiu. Podczas dzisiejszych zajęć, uczniowie klas 4-6 mieli za zadanie stworzyć zdrowe kanapki na śniadanie wielkanocne. Po przygotowaniu kanapek, przyszedł czas na aspekt matematyczny projektu. Uczniowie zostali poproszeni o obliczenie ilości spożytych kalorii. W tym celu musieli przeliczyć kaloryczność poszczególnych składników oraz ustalić odpowiednie proporcje. W trakcie tego procesu doskonalili swoje umiejętności związane

• "Easter Egg Hunt" 🥚🐣

"Easter Egg Hunt", czyli poszukiwanie wielkanocnych jajek. Uczniowie klasy 1-5 mieli okazję wziąć udział w emocjonującej zabawie, podczas której musieli odnaleźć pięć ukrytych jajek, a w każdym z nich znajdowało się specjalne zadanie. Zadania przygotowane podczas "Easter Egg Hunt" były niezwykle różnorodne i kreatywne. Od zagadek językowych, po łamigłówki matematyczne – każde jajko skrywało wyzwanie, które sprawiło, że uczniowie musieli skupić się i współpracować, aby je rozwiązać. Co więcej, pod każdym zadaniem ukrywała się jedna litera, która po odnalezieniu wszystkich pięciu liter tworzyła tajemnicze hasło. Dla wszystkich uczestników czekał drobny upominek w postaci bonu do wykorzystania podcza lekcji.

Piątek 17.05.2024